Részlet Jules Bloch: Les Inscriptions d’Asoka (1950, Paris, Édition "Les belles Lettres") bevezetéséből

Földünk szuverén uralkodói közül senki nem írt hasonlót, mint a XIII Szikla-rendelet. Két analóg szöveget azért meg lehet említeni, ezek is buddhista sugallatra készültek, Kínában illetve Tibetben.
Az egyik Tai-tsong-Tang 628-ban nyilatkozatában megbánja, hogy saját kezével ölt meg több mint ezer áldozatot, 630-ban templomot építtetett a csatatéren, hogy megbékítse a halott katonák lelkét, beleértve az ellenség katonáit is.
Jobban egyezik Asoka szellemével Kua-tseu tibeti kormányzónak 800 körül kelt nyilatozata. Tetteit formálisan megbánja és feloldozást kér Tuen-huang kínai szerzetes révén: “Véres háború, véget vet mások életének, elpusztítja a falvakat; a kolostorokat lerombolják, a szent szövegeket, az ikonokat elpusztítják, ... a derék embereket bántalmazzák és megalázzák, a lakoságot bot és ostor zabolázza meg. ... Ilyenek azok a bűnök, amelyeket jelenlegi élete, vagy számos előző élete során elkövetett, elkövettetett vagy jóváhagyott. Ezentúl mindörökre véget vet az ilyen bűnöknek és a jövő végezetéig nem követi el többé.